W latach 1979-1989 klub organizował 2-3 tygodniowe rowerowe obozy wędrowne po całej Polsce.

Rok 1980 przebiegał pod kątem organizowania wszystkich tradycyjnych imprez kolarskich:

  1.  Kolarskiego Rajdu Noworocznego w styczniu
  2.  Kolarskiego Rajdu Księżycowego w marcu
  3.  Kolarskiego Rajdu Prima Aprilisowego w kwietniu
  4.  Kolarskiego Rajdu Szlakiem Martyrologii Polskiej w kwietniu (Klub nasz jako współorganizator)
  5.  Jesieni Kolarskiej w październiku

 

 

Te imprezy kolarskie stały się rajdami organizowanymi przez "Kalinkę" każdego roku (z pewnymi wyjątkami niezależnymi od nas). A organizatorem Rajdu Szlakiem Martrologii Polskiej zostało koło PTTK "Elektron".

Klub nasz tradycyjnie co 2 lata organizował Wojewódzkie Zloty Kolarzy w czerwcu i Wojewódzkie Zloty Przodowników Turystyki Kolarskiej we wrześniu - na zmianę z klubem "Przygoda" Toruń.

Już po kilku latach działalności Klub stał się jedną z najaktywniejszych organizacji turystycznych PTTK w woj. toruńskim. Klub zaczął aktywnie współpracować z różnymi organizacjami oraz współorganizować imprezy turystyczne miejskie i wojewódzkie. Dzięki aktywności członków „Kalinki” turyści grudziądzcy są widoczni na wielu zlotach o zasięgu ogólnopolskim.

Organizowane wędrowne obozy kolarskie cieszyły się zainteresowaniem członków klubu. W 1983 roku tradycyjny obóz wedrowny przebiegał przez Wał Pomorski do Międzyzdrojów i wybrzeżem Bałtyku do Gdyni.

W 1984 roku na zebraniu członków Klubu nastąpiły zmiany we władzach wybrano nowego wiceprezesa - Grzegorza Rakowieckiego. W roku 1985 poza imprezami kalendarzowymi i obozem wędrownym (przez Częstochowę, Kraków i Lublin) został zainicjowany dodatkowy rajd "Pamięci Września 1939 r." Rajd ten wszedł na stale do kalendarza imprez "Kalinki".

Zaloguj się aby skomentować