Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

KRESY WSCHODNIE 4 lata 7 miesiąc temu #658

cd
Stąd kilka wypadów w okolice. W pierwszej kolejności do siedzib tatarów (Kruszyniany i Bohoniki) z pięknymi drewnianymi meczetami.

Drugi wypad to szlakiem cerkwi (Królowy Most, Gródek i Zabłudów) ich wnętrza z ikonostasami robią wrażenie.Kolejna trasa po puszczy knyszyńskiej.Następna wycieczka wiedzie przez Wasilków (góra krzyży i cudowne źródełko).W drodze powrotnej do Grudziądza odwiedzamy Knyszyn (niesamowity cmentarz żydowski położony na groblach dawnych królewskich stawów) i Osową Twierdzę – siedzibę Biebrzańskiego PN.Kto nie był niech nie żałuje tylko planuje tam pojechać rowerem.
POLECAM
Za tę wiadomość podziękował(a): Borci

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Grzegorz.

KRESY WSCHODNIE 4 lata 7 miesiąc temu #657

KRESY WSCHODNIE
Supraśl - Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej
Było - minęło tylko jazdy żal…
Ten spot reklamowy piszę, aby zachęcić tych co tam jeszcze nie zawitali.
Dla nas Kresy zaczęły się w Tykocinie (główny arsenał Rzeczpospolitej za Batorego) - klimatyczne miasteczko z pięknym zamkiem, brukowanymi ulicami i starą bożnicą.

Nieopodal Europejska Wioska Bociania - Pętowo z ponad 30 gniazdami w promieniu 100 m (prawie wszystkie zasiedlone).Nieco na południe Kurowo (siedziba Narwiańskiego PN) z ciekawym pałacem i parkiem. Kilka kilometrów dalej przeprawa przez rozlewiska Narwi (1,5 km wody i szuwarów z drewnianą kładką, oraz 5 przeprawami „promowymi”).

Jeszcze tylko parę godzin jazdy rowerem i jesteśmy w Białymstoku – stolicy Podlasia i dawnej siedzibie rodu Branickich.Żabi skok i docieramy do Supraśla z pięknym zespołem klasztornym (muzeum ikon).Stąd kilka wypadów w okolice.

cdn
Za tę wiadomość podziękował(a): Borci, MARCINHD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Czas generowania strony: 0.416 s.