Z głębokim żalem informujemy, że 28 sierpnia 2023 zmarł w Grudziądzu

Prezes Klubu Turystyki Kolarskiej „KALINKA” 

TADEUSZ RAUCHFLEISZ

  ur. 7.11.1934 – zm. 28.08.2023

Pożegnanie Tadeusza nastąpi dnia 31 sierpnia 2023 roku w Kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny tzw. „młodzieżowym”

- różaniec godz. 10:30

- msza święta godz. 11:00

Po mszy pochowanie zmarłego na Cmentarzu Farnym przy ul. Cmentarnej w Grudziądzu

 

Aktywnie działał w oddziałowych komisjach Turystyki Pieszej, Kolarskiej, Krajoznawczej, Historii i Tradycji w grudziądzkim PTTK. Wieloletni weryfikator odznak krajoznawczych w Referacie Weryfikacyjnym przy Oddziałowej Komisji Krajoznawczej.

Członek Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego od lipca 1977 roku. Długoletni aktywny działacz turystyki kwalifikowanej regionu kujawsko-pomorskiego.

Założyciel Klubu Turystyki Kolarskiej KALINKA w Grudziądzu. Prezes tej „Kalinki” od jej powstania w 1978 przez 30 kolejnych lat, a od 2008 r. mianowany Honorowym Prezesem Klubu Turystyki Kolarskiej KALINKA.

 Przez wiele lat wiceprezes Zarządu Oddziału PTTK w Grudziądzu (1981-1989 oraz 1997-2005). Pełnił też funkcję wiceprezesa ZW PTTK w Toruniu (1983-1990). Od 2009 r. Członek Honorowy PTTK.

TADEUSZ RAUCHFLEISZ - to wyjątkowa osoba spośród grona działaczy naszego miasta.

Propagandzista dziejów miasta Grudziądza, współzałożyciel i wieloletni przewodniczący Koła Miłośników Dziejów Grudziądza. Wybitny działacz i członek zarządu Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury. Członek rady redakcyjnej, cyklicznie wydawanego od 1977 roku „Kalendarza Grudziądzkiego” z inicjatywy Koła Miłośników Dziejów Grudziądza i Grudziądzkiego Towarzystwa Kultury.

Publicysta i współautor wielu przewodników, wydawnictw turystycznych, informatorów o okolicy,  m.in. przewodnika dla zwiedzających „Grudziądz i okolice”, przewodnika turystycznego „Powiat Grudziądzki” oraz przewodnika propagującego walory przyrodnicze „Doliną Osy przez Powiat Grudziądzki”.

Discuss this article in the forums (0 replies).

Rozpoczęliśmy nowy sezon, ale niektórzy trochę zaspali.

Przypominam o składkach (warto być ubezpieczonym od NW) - kasę dostarczyć do skarbnika lub do Jacka (do sklepu) nowo wstępujący (i Ci co zgubili legitymację) też zdjęcie.

Warto też mieć w czym jeździć proponuję wspólne zamówienie na koszulki i bluzy Klubowe. Do 21 kwietnia proszę wpisywać się na listę (proszę podać typ D/M, rozmiar, napis):

Lista na FORUM - SEZON 2018 - po lewej stronie

Discuss this article in the forums (4 replies).

I nadeszła wiekopomna chwila, gdy nasz Klub pojawił się na stronie aplikacji treningowej Endomondo. Część klubowiczów zna aplikację i jej używa. Kolejna grupa zna, ale używać nie chce albo nie umie. I trzecia grupa, to osoby, które nigdy o tym programie nie słyszały.

Jak każda nowa rzecz, Endomondo ma zalety i wady. Do najważniejszych plusów należą możliwość przejrzenia swoich statystyk nawet sprzed kilku lat oraz możliwość przejrzenia mapy każdej trasy, którą przejechaliśmy. Plusem jest też możliwość podglądu mapy na trasie. Do największych minusów z pewnością należą konieczność posiadania telefonu „smartfon” oraz zwiększone zużycie baterii w tymże telefonie. Więcej o aplikacji napiszę w osobnym artykule.

Dzisiaj głównym tematem jest hasło RYWALIZACJA.

Jest to jedna z opcji programu, która ma na celu zmobilizowanie osób biorących udział do zwiększenia długości swoich tras, częstotliwości wyjazdów – jednym słowem do częstszego ruchu.

KTK Kalinka także ogłosiła w tym roku rywalizację. Przystąpić do niej może każdy kalinkowicz oraz sympatyk zarejestrowany na stronie kalinka.net.pl. Oczywiście konieczne jest posiadanie konta w aplikacji Endomondo.

Konkurujemy w dyscyplinach: jazda na rowerze, kolarstwo, kolarstwo górskie. Liczy się łączny dystans od dnia 01-01-2017r. do 06-12-2017r. - na zebraniu mikołajkowym odbędzie się ogłoszenie wyników.

Cel rywalizacji jest prosty – nie chodzi o to by wygrać. Chodzi o to aby dzięki temu kilka razy więcej wsiąść na rower, przejechać kilka kilometrów dalej. Spróbujmy rywalizować z osobą, która jest bezpośrednio przed nami.

Każdy powód jest dobry, aby wsiąść na rower.

https://www.endomondo.com/challenges/31468285

Discuss this article in the forums (4 replies).

Walne Zebranie Klubu wybrało nowe władze KTK PTTK KALINKA

Zarząd Klubu

  • Prezes – Grzegorz Rakowiecki
  • Wiceprezes – Adam Biernath
  • Sekretarz – Zbigniew Grabowski
  • Skarbnik – Wiesław Zaręba
  • Członek – Jacek Chróścicki

Komisja Rewizyjna Klubu

  • Przewodniczący – Tadeusz Ciborowski
  • Członek – Halina Kamrowska
  • Członek – Zdzisław Łagoda

Wybrano też delegatów na Zjazd Oddziału PTTK w Grudziądzu:

Jacek Chróścicki; Tadeusz Ciborowski; Krzysztof Jankowski; Jan Kamiński; Grzegorz Rakowiecki; Tadeusz Rauchfleisz; Wiesław Zaręba

Na zebraniu obecnych było 38 Kalinkowców uprawnionych do głosowania i kilku gości, po części oficjalnej (poszło szybko dzięki sprawności dziewczyn z komisji mandatowej i skrutacyjnej). Później 35 osób udało się do Tomato – gdzie w miłej atmosferze spędziliśmy kilka godzin (najwytrwalsi dotrwali prawie do północy).

W imieniu zarządu dziękuję za wspólnie spędzony wieczór

Grzegorz Rakowiecki

Discuss this article in the forums (0 replies).